TeamUp X Health: Ima li Hrvatska šanse u zdravstvu podići neke nove jednoroge?

U WESPA Spacesu u srijedu 27. srpnja u 18 sati okupit će se vrhunski hrvatski zdravstveni startupi na meetupu – Startup Report & TeamUp x Health

Povodom predstavljanja novog izdanja magazina Startup Report, Jutarnji list i Lean Startup Hrvatska organiziraju zajednički meetup na temu startupa u zdravstvu – Startup Report & TeamUp x Health. 

Tom prilikom okupit će stručnjake iz zdravstvenog sektora, iskusne poduzetnike i zdravstvene djelatnike, ali i četiri uspješna ‘zdravstvena startupa’ koji su proizašli iz Get Started in Health Innovation predinkubacijskog programa kojeg je pokrenula Lean Startup Croatia u suradnji sa Sveučilištem u Zagrebu i uz potporu EIT Healtha.

TeamUp Live je jedinstven događaj osmišljen kako bi startupe u ranoj fazi povezao sa svojim prvim suosnivačima, suradnicima i zaposlenicima. Isto tako, TeamUp pruža priliku svim pojedincima koji se žele okušati u startup poduzetništvu da to i učine. Ovoga puta, tema je zdravstvena industrija stoga će panelisti Antonio Meić, izvršni direktor, Motherverse

Maja Bogović, suosnivačica i direktorica, Meddoxa, Marina Martinić Kavur, istraživačica i CCM, Genos & GlycanAge, Nina Šesto, dir. digitalnog zdravstva, Klinika Magdalena, Vlatka Petrović, koordinatorica EIT Health Hub Hrvatska, Sveučilište u Zagrebu i Željka Maras, gl. komercijalna direktorica, Cidrani  govorit će o tome na koji način oni odgovaraju na goruća pitanja u zdravstvu  i predstaviti svoje projekte i aktivnosti.

Osim panela i predstavljanja Startup Reporta 2022, zdravstveni startupi predstavit će otvorene pozicije koje nude, a svi sudionici, zainteresirani za nastavak karijere u startupu moći će se upoznati i povezati s founderima. Sve otvorene pozicije objavljene su na TeamUp platformi.

Kako bi pronašli nove članove, suradnike i zaposlenike, projekte će pitchat sljedeći timovi:

Kaliks 

kaliks tim

Paula Franceković i Tea Vučković svojim projektom Kaliks žele razviti metodu za preventivno mjerenje zdravlja krvnih žila i ojačati svijest o važnosti kvalitetnih prehrambenih navika. Shvativši kako je uništenje endotelnog  glikokaliksa poveznica između brzorastućih “lifestyle” bolesti i  neistraženo područje, zaključili su kako su upravo oni, ti koji trebaju nešto poduzeti. Svojim rješenjem žele omogućiti korisnicima uvođenje ciljanih prehrambenih i lifestyle preinaka, ali u isto vrijeme njegovati zdrav odnos prema hrani i bezbrižnost u svakodnevnom životu. Kako bi to postigle, Paula i Tea u potrazi su za novim članom tima koji bi popunio poziciju tech co-foundera.

Corona Dentis

corona dentis

Dario Novak primjećuje nedostatak kvalitetnih platformi za edukaciju stomatologa. Trenutni načini edukacije uglavnom podrazumijevaju posjete kongresima koji temama često zaostaju za modernim inovativnim postupcima, Također, tvrdi kako su polaznici dosta često nemotivirani jer su takve vrste edukacije obavezne. S druge strane sponzorirana predavanja često gube objektivnost jer je pri prezentiranju u fokusu samo jedan proizvod koji se želi ispromovirati. Rješenje ovih izazova vidi u razvoju jedinstvene edukativne platforme koja će nuditi on-demand sadržaj bez sponzorskih opterećenja što ostavlja slobodne ruke predavačima za objektivnije predavanje. Tim Corona Dentis traži marketing managera koji bi svojim znanjem pospješio razvoj poslovanja.

Nuspojave

nuspojave

Matea Perković Popović, Vladimir Perković i Mihaela Popović, članovi tima NusPojave nisu zadovoljni trenutnim rješenjem za prijavu nuspojava na lijekove, stoga su ga odlučili razviti sami. Smatraju da je problem od velike važnosti upravo iz razloga što pacijenti nisu dovoljno upoznati sa svojim pravima i ne shvaćaju važnost svoje uloge u razvoju lijekova. Svojim rješenjem žele povećati aktivnost pacijenata te broj prijavljenih nuspojava kako bi se samim time poboljšala i  kvaliteta lijekova na tržištu. Tim Nuspojave je u potrazi za IT stručnjakom kako im pomogao u razvoju platforme.

SAMO

tim SAMO

Tim SAMO želi riješiti probleme koji zahvaćaju korisnike zdravstvene skrbi i liječnike. Pacijenti se često suočavaju s otežanom dostupnošću kontakta sa liječnikom i neodgovaranje na pozive i mailove. S druge strane, liječnici su u značajnoj mjeri opterećeni brojnim upitima i dolascima u ambulantu. Svakodnevno, ambulantu kontaktira do 150 pacijenata što u prosjeku znači oko 3 minute za rad dnevno sa pacijentom bez obzira na vrstu njegove potrebe, što predstavlja izuzetno veliki pritisak za rad. Ovom problemu doskočili su Ivica i Lana Škvorc s rješenjem kojim će pokušati smanjiti pritisak na primarnu zdravstvenu zaštitu. 

Pozivaju se svi zainteresirani da se pridruže ovom jedinstvenom health meetupu i istraže mogućnosti razvoja karijere u startupima s velikim potencijalom. 

Događaj će se održati 27.7. U 18:00 u WESPA spaces (Heinzelova ul. 60).

PRIJAVA 

Molimo vas da svoj dolazak potvrdite ispunjavanjem prijavne forme

https://forms.gle/BeEJT4vVYHt17xXG6

  • Podijeli ovu objavu

Ostavite komentar